4-6 dzień - Wyprawy rowerowe

Wyprawy rowerowe
Title
Przejdź do treści
Wyprawy z dziećmi > Dolny Śląsk-Czechy 2022


Dolny Śląsk - Czechy sierpień 2022


Dzień 4: Pojechaliśmy autem do Bolesławca, zwiedzić dwa miejsca związane z produkcją ceramiki. Obejrzeliśmy proces produkcji, oprócz tego na pamiątkę z kawałka gliny Michał ulepił sobie miseczkę. Bardzo dobre wrażenie zrobiła wystawa historii miasta w miejscowym muzeum. Jedna z ekspozycji była w nowoczesny sposób podana, wykorzystując dźwięk, obraz i makietę 3d. Miasto pozostawiło po sobie u nas korzystne wrażenie.

 
 
Dzień 5: Wybraliśmy się na wycieczkę rowerową po okolicach Lwówka Śląskiego. Zrobiona typowo po polsku ścieżka rowerowa prowadząca donikąd doprowadziła nas do bardzo tandetnego miejsca z niby atrakcjami dla dzieci. Pławna Górna to m.in. pseudopałac i pseudogród, który na siłę miał przyciągać turystów. Nas odstraszył nie tylko wyglądem, ale także ceną. Sporo niektórzy biznesmeni muszą się jeszcze nauczyć na temat tego jak przyciągnąć klienta, aby zostawił dużo pieniędzy.
 
Spacerem zwiedziliśmy tzw. Szwajcarię Lwówecką, która to ze Szwajcarią nic wspólnego nie ma, ale widokowo z zimnym piwem można tam wejść. Na koniec dnia zostawiliśmy sobie atrakcję w postaci kąpieli w jeziorze po żwirowni oraz zwiedzanie również nieczynnego już mostu kolejowego na obrzeżach miasta Lwówka Śląskiego.

 
 
Dzień 6: Całkiem żwawo poszła nam jazda autem do Karlowych Var, a dokładnie na obrzeża miasta, gdzie mieliśmy wynajęty drewniany domek. Baza położona wysoko w górach z widokiem na to czeskie miasto zapowiadała z jednej strony spokój, z drugiej jednak konieczność pokonywania sporego wzniesienia z doliny miasta do naszej bazy. Jeszcze tego samego dnia zwiedziliśmy tak znaną starówkę tego uzdrowiskowego miasta. Miasto ładne, ale dla nas nic szczególnego w sobie nie miało.


Wróć do spisu treści