1-2 dzień - Wyprawy rowerowe

Wyprawy rowerowe
Title
Przejdź do treści
Wyprawy z dziećmi > Zalew Szczeciński 2017

Wyprawa rowerowa wokół Zalewu Szczecińskiego - czerwiec 2017


Dzień 1: Szczecin – Stepnica - 50 km

Wyruszyliśmy w pierwszy dzień z samego rana jak tylko kolega Marek (Memorek) wyprowadził nas z miasta Szczecina. Gdyby nie on błądzilibyśmy długo.
Droga do Stepnicy była w miarę spokojna, ale doskwierał nam upał. Zatrzymaliśmy się oczywiście na lody i plac zabaw.
Dość szybko dotarliśmy do Stepnicy, która była miejscem naszego noclegu pod namiotem. Sama Stepnica nie zrobiła na nas jakiegoś szczególnego wrażenia. Za to można było dobrze zjeść oraz pooglądać różne łodzie na przystani.


Dzień 2: Stepnica – Warnowo - Międzyzdroje - 47,5 km

Po obfitym śniadaniu ruszyliśmy na podbój pierwszej wyspy - Wolin. Ten dzień obfitował w silny wiatr, który przed samym Wolinem tak nam utrudniał jazdę, jakby chciał w ten sposób podkreślić, że wyspa Wolin broni się przed najeźdźcami. Pogoda była bardzo zmienna. Wiatr powodował, że chmury kłębiły się nad nami, jakby miało padać, a za chwilę świeciło słońce. Na szczęście bez deszczu dotarliśmy do Wolina. Tam po obiedzie pojechaliśmy w stronę Międzyzdrojów. Po drodze mieliśmy typowy kryzys „poobiedni” i na polanie przy drodze z przyjemnością sobie poleżeliśmy.
W dalszej drodze trochę przeszkadzał nam wiatr, choć droga wiła się wśród tuneli z drzew.
Z Warnowa leśną drogą skierowaliśmy się do Pokazowej Zagrody Żubrów. Specjalnie zboczyliśmy z trasy jadąc do Międzyzdrojów. Droga nie była płaska, momentami całkiem górzysta i o bardzo miękkim błotnistym podłożu. Z radością ujrzeliśmy napis, że jesteśmy koło zagrody. Był poniedziałek i napis: „Czynne codziennie oprócz poniedziałków” nie za bardzo nas ucieszył…
Dotoczyliśmy się więc do Międzyzdrojów, aby to miejsce sobie spokojnie pozwiedzać. Słynne Aleja Gwiazd, a także Molo zaliczyliśmy, choć silny wiatr nie sprzyjał kontaktom z morzem.


Wróć do spisu treści